dr Wojciech Strzelecki – Dr nauk o zdrowiu, psycholog, muzykoterapeuta, czynny muzyk.

🎼 Czym jest muzykoterapia i co wyjątkowego ma do zaoferowania?

🎹 Czym jest profilaktyka muzyczna, muzyko-drama i jak różni się od arte terapii?

👨‍🎓 Czy muzykoterapia i edukacja muzyczna to to samo?

🔞 Jak z muzykoterapii mogą skorzystać osoby dorosłe? Czym jest autoterapia muzyczna?

🎭 Jak ośmielić osoby dorosłe do grania muzyki?

🛎️ Czy Misy Tybetańskie i Gongi mają działanie lecznicze?

💓 Czym jest wibroterapia?

🔬 Wreszcie – jak zostać muzykoterapeutą i z jakimi instrumentami pracować?

⬆️Na powyższe pytania odpowie w rozmowie z Wiktorem

🧐 Więcej o Dr Wojciechu Strzeleckim:

🗣️Wykładowca w Katedrze i Zakładzie Psychologii Klinicznej na Wydziale Lekarskim II im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz adiunkt na Wydziale Zamiejscowym w Trzciance Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.

🎼 Czynny muzyk – kontrabasista i basista w zespole Kwartet ProForma. Zespół nagrał 4 płyty w tym dwie we współpracy z wokalistą zespołu Kult, Kazikiem Staszewskim.

📜 Autor ponad 180 publikacji, głównie z zakresu muzykoterapii o wartości 1136,5 KBN i 7,298 IF, redaktor cyklu wydawniczego „Psychologia w naukach medycznych” oraz współredaktor monografii „Muzykoterapia. Między wglądem a inkluzją” i „Kreatywność w arteterapii”.

🌐Zainteresowania naukowe koncentrują się wokół: muzykoterapii, arteterapii, spektrum autyzmu, psychologii dziecka oraz myśli i dzieła Alberta Schweitzera.

💡Autor licznych projektów związanych z muzykoterapią oraz ASD takich jak: Mobilne Sceny Muzyczne, Publiczne Sceny Muzyczne, Aktywny senior!, Wsparcie funkcjonowania emocjonalnego osób pracujących z dziećmi z ASD, Wsparcie zdrowia psychicznego rodziców dzieci ze spektrum autyzmu, M-Terapia – innowacyjny zestaw terapeutyczny dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami i dysfunkcjami znoszący bariery w edukacji.

🎸Członek zespołu muzycznego Siły Specjalne, którego członkowie to m.in. osoby z niepełnosprawnościami oraz osoby zagrożone wykluczeniem społecznym.

🎷Członek Stowarzyszenia Muzykoterapeutów Polskich, Związku Artystów Wykonawców STOART, Związku Autorów i Kompozytorów Scenicznych ZAiKS. 🎶 Muzykoterapeuta praktyk – pracuje w trybie indywidualnym, głównie z dziećmi z ASD. Prowadzi zajęcia m.in. na studiach podyplomowych z zakresu autyzmu dla nauczycieli i terapeutów. Uczestnik licznych konferencji/warsztatów poświęconych tematyce autyzmu i innych zaburzeń rozwojowych. Współtwórca strony autyzm.ump.edu.pl

🧐 Przewodniczący Komisji Rewizyjnej w Fundacji Nordoff Robbins Polska, i redaktor naczelny Polskiego Pisma Muzykoterapeutycznego.